Poznaj Data Science

Data Science to połączenie różnych narzędzi, algorytmów i metod uczenia maszynowego w celu odkrycia ukrytych wzorców na podstawie surowych danych.

W opozycji do Analityka Danych, który zwykle tylko powierzchownie wyjaśnia, co się dzieje w danych, Data Scientist nie tylko przeprowadza dogłębną analizę eksploracyjną, statystyczna i ekonometryczną aby dojść do jakiś wniosków, ale także wykorzystuje różne zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego do identyfikowania możliwości wystąpienia określonego zdarzenia w przyszłości.

W skrócie, Data Science jest przede wszystkim wykorzystywane do wnikliwej analizy danych, pomagania przy podejmowaniu decyzji biznesowych, oraz prognoz z wykorzystaniem predykcyjnej analizy przyczynowej, analizy preskryptywnej (predykcyjna plus nauka decyzyjna) i uczenia maszynowego.

Podobne artykuły

Pandemia przez pryzmat upadłości

Pandemia przez pryzmat upadłości

Czy pandemia spowodowała falę upadłości? Odpowiedź prawie jednoznaczna - chociaż pierwszy ogląd danych statystycznych nie pozwala na wyciągnięcie jednoznacznych wniosków. Co prawda, liczba przedsiębiorstw poddanych procesom upadłościowym i restrukturyzacyjnym w I kw....

czytaj dalej

Kontakt

Spodobał Ci się nasz artykuł?
Chciałbyś nawiązać współpracę?
Szukasz partnera biznesowego?

Napisz!